Studentka architektury krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej Magdalena Vogt odebrała nagrodę główną ogólnopolskiego konkursu dla studentów i młodych pracowników nauki „Revitare”.

Wręczenie nagród odbyło się 2 października 2013 r. w Ustroniu podczas VII Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”. W konkursie przyznano 3 nagrody główne, 4 wyróżnienia i 2 nagrody dodatkowe i jedną nagrodę specjalną.

Laureaci nagród głównych zaprezentowali swoje prace w trakcie sesji tematycznych Konferencji prawie 100 naukowcom i praktykom, którzy przyjechali do Ustronia z Austrii, Izraela, Kanady, Niemiec, Polski, Republiki Czeskiej i Wielkiej Brytanii.

Magdalena Vogt autorka najlepszej pracy w kategorii przyrodniczo-krajobrazowej dowodzi, że rośliny pnące stanowią idealne narzędzie do rewitalizacji zdegradowanych terenów w centrach miast. Czerpiąc inspiracje z zastosowań pnączy w Dreźnie i Krakowie na obiektach zabytkowych, można tanim kosztem stworzyć niezwykłe, scalone z architekturą kompozycje, ale także tymczasowo podwyższyć jakość miejsc zniszczonych.

Wręczenie nagrody Magdalenie Vogt / fot. Revitare, IETU Katowice

Magdalena Vogt od 2010 roku studentka architektury krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Trzeci rok studiów spędziła na Technische Universität w Dreźnie w ramach programu Erasmus. Absolwentka gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tytuł licencjata otrzymała w 2012 roku broniąc pracę „Możliwości rozwoju zieleni na przykładzie Miasta Krakowa”, zgłoszoną do konkursu o Nagrodę Miasta Krakowa. Jest laureatką konkursu na „Opracowanie koncepcji zagospodarowania wybranych terenów zielonych w ramach I Krajowej Wystawy Miasto-Ogród w Pile".

Laureaci konkursu / fot. Revitare, IETU Katowice

Konkurs „Revitare”, organizowany przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, łączący możliwość przedstawienia wyników własnych badań naukowych z możliwością zdobycia doświadczenia w ich prezentacji na forum specjalistów z dziedziny ochrony środowiska i rewitalizacji terenów zdegradowanych.