Krakowska Orkiestra Staromiejska, działająca pod patronatem Politechniki Krakowskiej, zdobyła pierwsze miejsce i wyróżnienia w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr „Golden Sardana” w Hiszpanii.

 

 

Orkiestra zdobyła I nagrodę w kategorii orkiestra oraz nagrody za najlepszą interpretację sardan (tradycyjna muzyka katalońska) i za najlepsze wykonanie hymnu klubu piłkarskiego FC Barcelona. Festiwal odbył się w dniach 19-25 czerwca w Barcelonie, Gironie i Lloret de Mar.

Krakowska Orkiestra Staromiejska przez blisko trzydzieści lat działalności ma za sobą występy na wielu scenach w Polsce i Europie. Zespół z sukcesami bierze udział w imprezach i festiwalach muzycznych oraz w międzynarodowych projektach orkiestrowych i artystycznych, koncertując wielokrotnie w Austrii, Bułgarii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Słowacji, Ukrainie, Watykanie, Węgrzech i Włoszech.


Orkiestrę założył Wiesław Olejniczak w 1988 roku. KOS jest zespołem młodzieżowym, o bigbandowym brzmieniu, z dominującym repertuarem muzyki rozrywkowej, uzupełnianej o dynamiczne choreograficzne show.

Dyrygent KOS Wiesław Olejniczak jest również organizatorem Konkursu Orkiestr Dętych w Krakowie. Pracuje w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej.

 

Oficjalna strona orkiestry: www.smkos.pl