Na prezentację zabytkowych samochodów, biorących udział w rajdzie „Szlakiem T. Kościuszki z Krakowa do Racławic”, oraz na wystawę pt. „Rysunki i wizerunki Tadeusza Kościuszki” zaprasza Muzeum Politechniki Krakowskiej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w sobotę 17 września br.

 

W godz. 11.00-12.00, na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 - „Muzeum na wolnym powietrzu”, czyli prezentacja zabytkowych samochodów biorących w tym dniu udział w rajdzie „Szlakiem T. Kościuszki z Krakowa do Racławic”.

 

Od godz. 12.00 do 16.00, Muzeum PK (ul. Warszawska 24) zaprasza na zwiedzanie wystawy pt. „Rysunki i wizerunki Tadeusza Kościuszki”: prezentacja reprodukcji, 18 rysunków wykonanych przez T. Kościuszkę oraz wizerunków przywódcy powstania przedstawianych na znaczkach i kartach pocztowych oraz banknotach i monetach polskich.


Muzeum PK mieści się w oryginalnym XIX-wiecznym, niezmienionym w swej formie budynku wojskowego aresztu armii austro-węgierskiej o zachowanym pierwotnym kształcie, wnętrzu i atmosferze lat epoki.


Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, którego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

 

Wydarzenia z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa organizowane są w obchodzonym na Politechnice Krakowskiej Roku Tadeusza Kościuszki.