Wspólny projekt CTT PK i Tarnowa - dla Małopolski

 

Centrum Transferu Technologia Politechnika Krakowska wraz z Urzędem Miasta Tarnów rozpoczęły realizację wspólnego projektu promocji gospodarczej regionu pod nazwą „Business Boost for Malopolska”.

 

 

 

Projekt zakłada wsparcie małopolskich firm sektora MSP (mikro, - małe, - średnie przedsiębiorstwa) w ich ekspansji na rynki zewnętrzne oraz przyciąganie inwestycji zagranicznych. Bogaty pakiet możliwości jakie proponują CTT PK i UM Tarnów pozwali odpowiednio przygotować się przedsiębiorcom na rozszerzenie ich działalności eksportowej oraz wyszukanie nowych kontaktów handlowych.


Oprócz standardowej pomocy w internacjonalizacji (warsztaty, targi, misje gospodarcze), małopolscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z konsultacji z ekspertami/naukowcami Politechniki Krakowskiej w procesie przygotowania oferty technologicznej i identyfikacji jej odbiorców. Firmy na każdym etapie uczestnictwa w projekcie mogą liczyć na ich wsparcie merytoryczne w trakcie negocjacji handlowych z potencjalnymi klientami.

 

Specjalnie powołana grupa robocza, składającą się z przedstawicieli min. 3 uczelni województwa małopolskiego będzie pracowała nad przygotowaniem jednolitego i spójnego obrazu przedsiębiorczości w Małopolsce wpisującej się w obszar regionalnych inteligentnych specjalizacji. Celem prac będzie sporządzanie precyzyjnej oferty technologicznej (biznes + nauka + innowacje) zgodnej z oczekiwaniami rynku i przedsiębiorców zagranicznych. Opracowanie będzie obejmowało charakterystykę branż we wskazanych specjalizacjach: nauki o życiu (life sciences), energia zrównoważona, elektrotechnika i przemysł maszynowy, przemysł kreatywny i czasu wolnego.

 

Kompleksowa oferta będzie promowana podczas wszystkich wydarzeń zaplanowanych w projekcie oraz udostępniona instytucjom odpowiedzialnym za przyciąganie inwestycji do regionu. Planowane działania wpisują się w politykę inwestycyjną Regionu, dotyczącej promocji gospodarczej, przygotowanej przez Województwo Małopolskie w ramach Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego.


Czas realizacji projektu: 1 stycznia 2017 r. - 31 grudzień 2018 r.


Szczegóły dotyczące projektu na stronie internetowej Centrum Transferu Technologii PK.