Najciekawsze polskie wynalazki z dziedziny bezpieczeństwa i zdrowia zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego Dnia Wynalazków na Politechnice Krakowskiej, w piątek 3 marca br.

 

To kolejna, trzecia już, edycja tego wydarzenia, którego głównym celem jest upowszechnienie nowatorskich, opracowanych przez naukowe środowisko rozwiązań oraz podniesienie poziomu współpracy między środowiskiem innowatorów, funduszami inwestycyjnymi i innymi instytucjami zaangażowanymi w proces komercjalizacji.

 

Dzień Wynalazków rozpocznie się od zaprezentowania starannie wybranych projektów przez ekspertów zespołu INTECH PK (organizatora), wpisujących się w tegoroczny temat przewodni: bezpieczeństwo i zdrowie.

 

- Bardzo skrupulatnie selekcjonujemy napływające do nas zgłoszenia. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy tych twórców, którzy w najciekawszy i przełomowy sposób podeszli do tematów, które mogą mieć zastosowanie w obszarach takich jak cyberbezpieczeństwo, produkcja bezpiecznych leków czy zielona chemia - wyjaśnia wiceprezes INTECH PK Krzysztof Oleksy, koordynujący proces wyboru wynalazców.

 

Organizatorzy zaprosili do udziału m.in. fundusze Innoventure oraz YouNick, a także przedsiębiorstwa aktywnie poszukujące nowych rozwiązań, mających zwiększyć ich poziom konkurencyjności na rynku.

 

- W tym roku chcemy jeszcze mocniej wesprzeć politechnicznych wynalazców w poszukiwaniu partnera biznesowego. W programie Dnia Wynalazków znalazł się speed dating, podczas którego twórcy nowych rozwiązań będą mogli bezpośrednio porozmawiać z funduszami inwestycyjnymi czy firmami, które są zainteresowane wykorzystaniem prezentowanych wynalazków w swojej codziennej działalności - opowiada prezes INTECH PK, Izabela Paluch.

 

Ciekawie zapowiada się także panel dyskusyjny „Zabezpiecz i sprzedaj swój pomysł”. Biorący w nim udział inwestorzy oraz eksperci branżowi będą analizować przydatność dostępnych rozwiązań, mających pomóc wynalazcom we wprowadzeniu swoich pomysłów na rynek lub zyskaniu dla nich biznesowego wsparcia.

 

Udział w Dniu Wynalazków jest bezpłatny - wystarczy wcześniejsza rejestracja na stronie: dw2017.evenea.pl, gdzie znaleźć można także szczegółowe informacje na temat wydarzenia.

 

Wydarzenie „Dzień Wynalazków 2017: Technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia” jest realizowane dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK sp. z o.o. - efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

 

Program Dnia Wynalazków 2017

8.30 Rejestracja uczestników

9.00 Oficjalne rozpoczęcie Dnia Wynalazków

9.15 „Technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia”
Prezentacje wynalazków

11.00 „Zabezpiecz i sprzedaj swój pomysł”
Panel dyskusyjny z udziałem inwestorów i ekspertów branżowych

12.00 „Speed-dating”
Możliwość networkingu i indywidualnych rozmów między uczestnikami wydarzenia

14.00 Zakończenie Dnia Wynalazków