Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” ma na swoim koncie kolejne sukcesy: Złoty Dyplom na IV Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz II miejsce na XVI Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”.

 


28 stycznia, w Rzeszowie chór Politechniki Krakowskiej rywalizował z blisko trzydziestoma innymi zespołami z Polski i zagranicy. W myślenickim konkursie (28-29 stycznia) wzięło zaś udział prawie dwadzieścia polskich chórów. W jury każdego z festiwali zasiadali wybitni specjaliści w dziedzinie muzyki chóralnej.


Nie są to jedyne nagrody „Cantaty” w tym sezonie kolędowym. Przypomnijmy, chór zdobył także dwa Srebrne Dyplomy podczas VII Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w dniach 3-4 grudnia 2016 roku.


Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” powstał w 1990 roku. Chór zrzesza studentów i absolwentów krakowskich szkół wyższych. Zespół ma w swoim repertuarze zarówno muzyką dawną, w tym religijną i świecką, jak i współczesną: ponad 50 kolęd z całego świata, kilkadziesiąt polskich pieśni patriotycznych, wiele opracowań (na chór) piosenek z Kabaretu Starszych Panów, a także popularne przeboje muzyki rozrywkowej. Bogaty repertuar zespołu stale wzbogacany jest o utwory kompozytorów różnych epok z całego świata.

 

 

Na zdjęciu, chór „Cantata” na festiwalu w Rzeszowie.