Zaproszenie na wystawę prac młodych architektów w Pałacu Sztuki

 

 

Kolejna, trzecia już w stałym cyklu, wystawa dyplomowych prac magisterskich młodych architektów - absolwentów Politechniki Krakowskiej zostanie otwarta 1 marca br. w Pałacu Sztuki w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych (gospodarz krakowskiego Pałacu Sztuki) wpisało wystawy prac magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej już na dobre w kalendarz ekspozycji, jako coroczne wydarzenie dla krakowian.


- Tradycyjnie będzie dla nas świętem nie tylko wypromowania i wyróżnienia najlepszych prac, ale równocześnie uznania ich walorów artystycznych jako nieodłącznej wartości pracy projektantów - zaprasza na wystawę pt. „Architektura w przestrzeni sztuk 2017” kuratorka dr hab. inż. arch. Małgorzata Mizia.

 

Intencją absolwentów PK jest także chęć przybliżenia szerokiej publiczności zawodu architekta i procesu twórczego towarzyszącego powstawaniu projektu, nim pojawi się na rynku w postaci naszych mieszkań, szkół, szpitali czy muzeów i gmachów opery.


Wernisaż odbędzie się w czwartek 2 marca br., o godz. 18.00 w Dolnym Pałacu Sztuki (pl. Szczepański 4 - www.palac-sztuki.krakow.pl). Wystawa czynna od 1 do 20 marca br.


Poza wystawą, wirtualny album projektów będzie do zobaczenia, wraz z otwarciem wystawy, pod adresem internetowym Repozytorium Politechniki Krakowskiej: suw.biblos.pk.edu.pl. W kolekcji Architektura w przestrzeni sztuk.