Od 18 kwietnia na Politechnice Krakowskiej prezentowana jest wystawa fotografii Andrzeja Zawady. W środę, 10 maja o godz. 17.00 zainteresowani będą mieli okazję spotkać się autorem, w galerii „Gil” (Warszawska 24) . Wystawa prezentuje dorobek twórczości fotograficznej autora z lat 2011-2016.

 

 

Andrzej Zawada (ur. 1954) jest absolwenten ASP w Gdańsku. Od 2004 roku jest mieszkańcem Krakowa. Obok fotografii zajmuje się również twórczością plastyczną i grafiką komputerową na potrzeby poligrafii. Obecnie jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie.

 

Jest członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Pomysłów na fotografie szuka w najbliższym otoczeniu: człowiek, martwa natura, wiatr, drzewo, transport, na wodzie malowane, kolory jesieni… „widoki z okna mieszkania, kapliczka na Górze Patria w Gierczycach, portrety najbliższych czy kwiaty w ogrodzie albo bawiące się dzieci. Fotografując po raz kolejny te same tematy staram się zazwyczaj dosłownie stosować prostą zasadę: postaraj się zobaczyć to w innym świetle” - mówi Andrzej Zawada.

 

Wystawa będzie czynna do 14 maja.

 

Na zdjęciu Babie lato / fot. Andrzej Zawada