Zespół ds. Komercjalizacji (PN-6) jest jednostką administracji Politechniki Krakowskiej powołaną w kwietniu 2013 r. w celu opracowania koncepcji organizacyjnej i programowej spółki celowej mającej zarządzać własnością intelektualną Uczelni oraz nawiązania i utrzymywania kontaktów z kluczowymi instytucjami związanymi z komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych.

Nasza oferta skierowana jest do:

- twórców technologii zainteresowanych rynkowym wdrożeniem wyników prac badawczo-rozwojowych na drodze zakładania spółek typu spin-off, licencjonowania lub przekazania praw na inną spółkę lub osobę oraz poszukujących rynkowych partnerów do rozwoju planowanych przedsięwzięć gospodarczych

- przedsiębiorców zainteresowanych dostępem do innowacyjnych technologii z obszaru budownictwa, nowoczesnych materiałów, energetyki, ochrony środowiska i teleinformatyki oraz współpracą z ekspertami reprezentującymi multidyscyplinarne środowisko naukowo-badawcze

- wydziałów i jednostek uczelni - pozyskiwanie nowych zleceń związanych z komercjalizacją wyników badań naukowych, uczestnictwo w obsłudze biznesowej prac zleconych, umów z przemysłem oraz projektów badawczo-wdrożeniowych realizowanych na Politechnice Krakowskiej

Aktualności:

styczeń 2014

Spotkanie informacyjne dla pracowników PK dotyczące realizacji projektu SPIN-TECH i powołania spółki celowej oraz aspektów prawnych związanych z komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych.

listopad 2013

Zespół ds. Komercjalizacji rozpoczął koordynację projektu „Przygotowanie i założenie spółki celowej, jako efektywnego podmiotu zarządzającego komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej", który jest finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu SPIN-TECH.

wrzesień 2013

Zespół z sukcesem wspierał aplikację przedstawiciela PK na Brokera Innowacji (program MNiSW).

kwiecień-czerwiec 2013

Przedstawiciele Zespołu ds. Komercjalizacji uczestniczyli w programie "Top 500 Innovators, Science-Management-Commercialization" na Stanford University, a obecnie czynnie działają w Stowarzyszeniu Top 500 Innovators.

O Zespole:

W skład Zespołu ds. Komercjalizacji wchodzą osoby o wieloletnim praktycznym stażu w firmach będących odbiorcami wyników prac badawczych, jak również pracownicy o doświadczeniu w zarządzaniu własnością intelektualną wypracowaną na uczelni, w tym specjaliści z zakresu prawa nowych technologii, inżynierii i promocji nauki. Zespół uczestniczy w obsłudze biznesowej prac zleconych, umów z przemysłem oraz projektach badawczo-wdrożeniowych realizowanych na macierzystej uczelni.

Kontakt:

mgr Izabela Paluch
kierownik projektu SPIN-TECH
tel. 12 628 31 27.

mgr Krzysztof Oleksy
specjalista ds. komercjalizacji B+R
tel. 12 628 31 27

mgr inż. Tomasz Staroń
specjalista ds. komercjalizacji B+R

dr Małgorzata Wilińska
specjalista ds. prawa nowych technologii

mgr Monika Firlej-Balik