Politechniczny Uniwersytet Dzieci rozpocznie już trzeci rok działalności. Od 20 września br. trwają zapisy dzieci na zajęcia w roku akademickim 2017/2018. Tym razem PUD zaprasza uczniów szkół podstawowych klas V i VI, które w ubiegłych latach nie brały udziału w zajęciach.

 

 

Program PUD obejmuje łącznie 14 godzin zajęć teoretycznych. Na realizację każdego zagadnienia przeznaczone są dwie godziny lekcyjne (90 min.) na każdym z wydziałów PK.


Jednostką odpowiedzialną za koordynację i realizację przedsięwzięcia jest Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej, które opracowało program przybliżający młodym studentom zawody inżynierskie. Głównym celem projektu jest rozwój pasji i zainteresowań naukowych poprzez korzystanie ze zintegrowanej wiedzy technicznej oraz kształtowanie krytycznego myślenia przy podejmowaniu dalszych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

 


Politechniczny Uniwersytet Dzieci prowadzi zajęcia odpłatnie (dofinansowane przez Politechnikę Krakowską) w cyklu rocznym. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w sobotę jednorazowo na każdym z wydziałów PK. Jedna grupa może liczyć od 20 do 25 uczniów.


Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w sekretariacie CPiP PK lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Lista uczestników jest tworzona do wyczerpania miejsc.


Bliższe informacje pod numerem tel. (12) 628 25 19 oraz internetowym adresem www.cpip.pk.edu.pl/politechniczny-uniwesytet-dzieci

 

 

Na zdjęciach, zajęcia Politechnicznego Uniwersytetu Dzieci w roku akademickim 2016/2017 (fot. Jan Zych)