Na Politechnice Krakowskiej zostanie zainaugurowany cykl spotkań w ramach Ogólnopolskich Dni Kariery i Mobilności dla naukowców. Uczestnicy dowiedzą się m.in. skąd pozyskać granty na badania i jak nawiązać współpracę z biznesem. W Krakowie wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 października br.


Podczas pierwszego dnia zatytułowanego „Sprawdź, jak to zrobić” młodzi naukowcy zapoznają się z ofertą polskich i międzynarodowych grantów. Drugi dzień, pod hasłem „Nauka, kariera, biznes”, przybliży uczestnikom możliwości i korzyści wynikające ze współpracy z sektorem prywatnym. Trzeciego dnia odbędą się warsztaty, na których młodzi naukowcy będą mogli wzmocnić kompetencje niezbędne w pracy badacza i rozwoju kariery naukowej.


- Zaprezentujemy różne możliwości rozwijania drogi zawodowej. Młodzi naukowcy będą mogli dowiedzieć się m.in., jak pozyskać dofinansowanie projektu naukowego lub stażu zagranicznego - mówi Irena Śliwińska z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE przy Politechnice Krakowskiej, która koordynuje przebieg wydarzenia. - Zachęcamy do udziału. Warto uczestniczyć w dniach kariery, aby wiedzieć więcej i mieć większy wpływ na przebieg własnej kariery - dodaje.


Krakowskie dni kariery i mobilności odbędą się na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zarejestrować się na stronie krakow.projektnaukowiec.pl, tam również szczegółowy program, lokalizacja i więcej informacji na temat spotkania.


Wydarzenie organizują: Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska i Regionalne Centrum Euraxess w Krakowie.


Następnie spotkania z tego cyklu odbędą się: 17 października w Gliwicach i dwa kolejne dni (18-19 października) w Katowicach, później jeszcze w Poznaniu (18-20 października), w Łodzi (23-25 października) i na zakończenie w Warszawie (24-26 października).

 

Zobacz także: Politechnika w konsorcjum wspierającym naukowców w planowaniu kariery