Umowa Politechniki Krakowskiej z jedną z największych polskich firm na rynku budowlanym została zawarta 25 września br. Zakłada wspólne działania w obszarach badawczym i technologicznym, które zwiększą konkurencyjność firmy na rynku, a uczelni pozwolą pozyskać najlepszych kandydatów na kierunki inżynieryjne.

- Jeśli współpracujemy, to tylko z najlepszymi! - podkreślają przedstawiciele Budimeksu. - Mamy nadzieję, że z połączenia naszych sił powstanie wiele projektów. Wspólnie będziemy rozwijać potencjał innowacyjny, poszukiwać nowych rozwiązań, a pomysły zamieniać w działanie.

Przedmiotem umowy jest m.in. identyfikacja i rozwój potencjału innowacyjnego oraz wyłonienie rozwiązań technologicznych z potencjałem wdrożeniowym, a także komercjalizacja wyłonionych projektów innowacyjnych na warunkach biznesowych i przystosowanie ich do działania w realnych warunkach biznesowych.

Firmę Budimex reprezentował prezes Zarządu i dyrektor generalny Dariusz Blocher (na zdjęciu po lewej), Politechnikę Krakowską rektor prof. dr hab. inż. Jan Kazior (w środku) oraz dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK (po prawej).

Zdjęcia: Jan Zych