13 listopada poznamy zdobywców prestiżowego tytułu „Innovator Małopolski” w jedenastej edycji konkursu na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo, organizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

 

Do udziału w jedenastej edycji konkursu zgłosiło się trzydzieści firm. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: startup, firma mikro, mała i średnia.

 

W ubiegłym tygodniu na Politechnice Krakowskiej odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu, podczas którego zaprezentowano wyniki audytów w firmach ubiegających się o miano najbardziej innowacyjnej firmy regionu.

 

Do ścisłego finału zakwalifikowano dziewięć firm, w których następnie przeprowadzono szczegółowy audyt zgłoszonego produktu lub technologii. Organizatorzy podkreślają, że Kapituła konkursu musiała dokonać niełatwego wyboru czterech najlepszych i najbardziej innowacyjnych firm.


Laureatów jedenastej edycji konkursu poznamy 13 listopada br. o godz. 18.00 na gali, podczas konferencji otwierającej obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce „Spotkania Młodego Biznesu”, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.


Laureaci konkursu otrzymają pamiątkową statuetką oraz prawo posługiwania się prestiżowym tytułem „Innovator Małopolski”. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ze swojej strony również zapewnia nagrodę. Nagrodzone firmy mogą liczyć na szeroką promocję na rynku regionalnym, krajowym i zagranicą.


W ubiegłym roku wśród nagrodzonych znalazły się np. łódź wielofunkcyjna „Laura”, system teleopieki i telenadzoru dla ośrodków opieki, spieniony polistyren służący jako izolacja i konstrukcja nośna czy nowatorskie rozwiązania wykorzystywane przy produkcji pojazdów szynowych.


Więcej: www.innovatormalopolski.pl