W tym roku statuetki Innovatora Małopolski 2017 powędrowały do firm Prodromus, Sinterit, Smay oraz NEWind Energy. To już 11. edycja konkursu organizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Gala prestiżowego konkursu (na zdjęciach / fot. Jan Zych) odbyła się w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, podczas konferencji otwierającej obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, 13 listopada br. Do rywalizacji w tegorocznej edycji zgłosiło się 30 firm, spośród których kapituła wybrała czterech zwycięzców. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: startup, firma mikro, mała i średnia.

 


W kategorii firma mikro statuetkę otrzymała firma Prodromus, tworząca sprzęt do rehabilitacji kończyn dolnych. Wśród małych firm kapituła konkursu wyróżniła firmę Sinterit, specjalizującą się w konstruowaniu urządzeń do druku 3D. Firma Smay, zajmująca się kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej, została wyróżniona w kategorii firma średnia. W kategorii start up nagrodzono przedsiębiorstwo NEWind Energy, tworzące rozwiązania z zakresu energetyki wiatrowej.


Konkurs „Innovator Małopolski” organizowany jest od 2006 r. przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, od 2009 r. wspólnie z Województwem Małopolskim.