Klub Uczelniany AZS Politechniki Krakowskiej wraz z pierwszoligowym zespołem AZS Politechnika Korona Kraków zaprasza na pierwszy Turniej Pokoleń w koszykówce.

- Kraków przeżywa drugą młodość w koszykówce. W ogólnopolskich ligach mamy obecnie aż 5 zespołów, z czego dwa są ściśle związane z Politechniką Krakowską. Mając to na uwadze ‘Inżynierowie’ postanowili zorganizować turniej dla młodych adeptów basketu, który odbędzie się 18 i 19 listopada - mówi prezes Akademickiego Związku Sportowego PK Krzysztof Pszczółka.

Swój udział w turnieju potwierdziły zespoły KS Korona Kraków, TS Wisła Can-Pack Kraków, MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz TS MOSiR Bochnia.

Areną zmagań będzie Hala Sportowa Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej 17. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę 18 listopada o godzinie 9.00, a naprzeciwko staną zawodnicy krakowskiej Korony oraz goście z Tarnowa. Dwie godziny później na parkiet wybiegną reprezentanci Wisły oraz Bochni.

Jeszcze tego samego dnia o godzinie 13.00 odbędzie się „mały finał”, w którym przegrani z półfinałów powalczą o brązowy medal. To jednak nie będzie koniec sportowych emocji, gdyż o godzinie 16.00 na boisko wyjdą zawodniczki AZS Politechniki Korony Kraków, które zmierzą się z MUKS Chrobry Głuchołazy w ramach 8 kolejki I Ligi Kobiet.

Oprócz tego, jak co roku w połowie listopada kibiców odwiedzą wolontariusze akcji Studenci Dzieciom - Mikołajki 2017, którzy będą zbierać datki dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Koszykarski weekend zakończy wielki finał turnieju, który odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godzinie 11.00.