Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki (Bieg Kościuszkowski) znalazł się w finale konkursu Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej o Nagrody „ProJuvenes”.

Kapituła konkursowa wybrała najlepsze zgłoszenia z całej Polski. Bieg Kościuszkowski Politechniki Krakowskiej walczy o nagrodę w kategorii Sport Studencki. Na zakwalifikowane do finału studenckie projekty głosowali internauci, do 23 listopada do godziny 13.00. Ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród „ProJuvenes” odbędzie się 25 listopada br. w Warszawie.

Bieg Kościuszkowski odbywa się (w tym roku już po raz 41) w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi na Rynku Głównym w Krakowie (24 marca 1794 r.). Bieg, dzięki swojej wieloletniej tradycji, wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń na PK. Jest to też jedno z największych wydarzeń sportowych dla wszystkich krakowskich uczelni.

Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki organizują: Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

Nagrody „ProJuvenes” to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.