Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” zaprasza na wyjątkowy koncert - poświęcony pamięci Władysławy Marii Francuz.

W programie: F. Mendelssohn-Bartholdy - „Da nobis pacem, Domine" oraz W. A. Mozart - Requiem d-moll KV 626.

Wystąpią: Dagmara Gabryelska (sopran), Wiktoria Zawistowska (alt), Jakub Pawlik (tenor), Dawid Janowiak (bas), Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata oraz Krakowska Orkiestra „Ardente. Marta Stós - przygotowanie chóru. Bartosz Staniszewski - dyrygent.

„Cantata” zaprasza na koncert 2 grudnia br. (sobota), godz. 19.15, kościół św. Katarzyny, ul. Augustiańska 7.

Więcej na FB: web.facebook.com/events/356316511446557/

Dr inż. Władysława Maria Francuz (1944-2-17) pracowała na Politechnice Krakowskiej przez 27 lat. W latach 1994-2014 była dyrektorem Centrum Pedagogiki i Psychologii PK. Od roku 2010 koordynowała działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członkini Krakowskiej Rady Seniorów przy Gminie Miejskiej Kraków (2014-2016).

Od roku 1956 w Związku Harcerstwa Polskiego, zdobyła wszystkie stopnie harcerskie i instruktorskie do harcmistrza włącznie. Założyła i przez ponad 40 lat kierowała Zespołem Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, przy Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie.

Dr Maria Francuz aktywnie działała w Komitecie Olimpiady i Umiejętności Budowlanych w Krakowie i Warszawie oraz w zespołach Komisji Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Autorka ponad 140 publikacji, w tym kilkunastu książek.

Laureatka tytułu „Krakowianka Roku” przyznawanego przez klub Soroptimist International. Wyróżniona m.in. nagrodą Województwa Małopolskiego „Amicus Hominum” (2009) oraz medalem prezydenta Krakowa „Honoris Gratia” (2010). „Gazeta Krakowska” wybrana ją Człowiekiem Roku w roku 2000, a w plebiscycie „Dziennika Polskiego” otrzymała specjalne wyróżnienie „Taaaki Człowiek” (2014). Odznaczona Orderem Uśmiechu, medalem KEN i medalami z okazji 100-lecia Harcerstwa oraz 70-lecia Politechniki Krakowskiej.

W marcu tego roku dr inż. Władysława Maria Francuz otrzymała tytuł Człowieka Roku 2016 przyznawany przez „Gazetę Krakowską”. Uhonorowana została za wielką pasję i wieloletnie zaangażowanie w edukację artystyczną dzieci oraz za działania na rzecz aktywizacji seniorów.

Zmarła 3 sierpnia 2017 r.