Mgr inż. Anna Szatan z Politechniki Krakowskiej została zwyciężczynią drugiej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych. Laureatka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Pracę „Badania nad wytwarzaniem wielowarstwowych kompozytów polimerowych” laureatka konkursu napisała na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, pod kierunkiem dr. inż. Tomasza Majki z WIiTCh PK.

Gala drugiej edycji konkursu PZPTS odbyła się 12 grudnia br. W tym roku finalistów gościł Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Celem konkursu PZPTS jest promowanie nowatorskich technologii i organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 15 prac.

Jury konkursu podkreślało wysoki poziom tej edycji konkursu: wysoki poziom prac i duże zaangażowanie ich autorów w tematykę tworzyw sztucznych oraz praktycznego ich zastosowania w branży przetwórczej.