Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej prezentują śmiałe propozycje nowoczesnych rozwiązań architektonicznych dla wybranych obszarów Tarnowa. Projekty można zobaczyć do 20 stycznia 2018 r. na wystawie „Tarnów przyszłości”.

Studenci pokazują jak można zmienić przestrzeń publiczną miasta by była, obok praktycznych rozwiązań, również atrakcyjna wizualnie. W ponad dwustu projektach autorzy zaprezentowali m.in. wizję architektoniczną Mediateki przy ul. Bernardyńskiej, Wozowni w sąsiedztwie Pałacu Sanguszków, biblioteki PWSZ przy al. Matki Boskiej Fatimskiej, Centrum Dialogu Kultur przy ul. Żydowskiej i Muzeum Jana Szczepanika przy ul. Mickiewicza.

Projekty studentów to efekt trzech edycji konkursu przeprowadzonego przez Zakład Architektury Użyteczności Publicznej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Całość prowadził dr hab. inż. arch. Piotr Gajewski, kierownik ZAUP PK. W jury konkursu zasiadał m.in. związany z Tarnowem, znany polski malarz Wilhelm Sasnal, były student Politechniki Krakowskiej.

Otwarcie wystawy odbyło się 14 grudnia br. przy ul. Bema 20, w nowej przestrzeni wystawienniczej w Tarnowie, galerii Bema20. Wystawa prezentowana jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 17.00.