Krakowska Orkiestra Staromiejska otwiera swój jubileuszowy rok działalności koncertem noworocznym z udziałem mezzosopranu Katarzyny Słoty-Marciniec. Koncert odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2018 r., o godz. 16.00 w Sali Teatralnej Parafii św. Jadwigi, ul. Władysława Łokietka 60.


- W programie nie zabraknie Straussa, ale pojawią się również współczesne przeboje i żarty muzyczne - zaprasza kierownik i dyrygent Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej Wiesław Olejniczak.

 

Katarzyna Słota-Marciniec ukończyła krakowską Akademię Muzyczną. Od 2002 roku współpracuje z krakowską Operą. W 2006 roku zadebiutowała na deskach gliwickiego Teatru Muzycznego. W kręgu zainteresowań śpiewaczki pozostają też pieśni i muzyka operetkowa (finalistka konkursu muzyki operetkowej im. I. Borowickiej w 2006 r.). Od kilku lat specjalizuje się w realizowaniu przedsięwzięć muzycznych adresowanych do najmłodszych słuchaczy.


Krakowska Orkiestra Staromiejska powstała w 1988 roku. Jest zespołem młodzieżowym, o bigbandowym brzmieniu, z dominującym repertuarem muzyki rozrywkowej, uzupełnianej o dynamiczne choreograficzne show. Orkiestra wyróżniona prestiżowymi nagrodami, ma za sobą występy na wielu scenach w Polsce i Europie.


KOS działa pod patronatem Politechniki Krakowskiej.

 

 

 

 

 

Posłuchaj również rozmowy z muzykiem Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, w Radiu Nowinki.