Doświadczenia w laboratoriach PK zarejestrowane przez youtuberów

Zachęcamy do obejrzenia doświadczeń w laboratoriach Politechniki Krakowskiej zarejestrowanych przez trzech znanych youtuberów.

Ziemniak, Kamil - InTravel i Tivolt chcieli tam pokazać m.in. jak zachowują się przedmioty codziennego użytku wystawione na działanie piorunów, prasy hydraulicznej i co zostanie z baniek mydlanych w ekstremalnie niskiej temperaturze. Zobaczcie efekty:

1) „CZY PIORUN MOŻE ZABIĆ?” zrealizowany w Laboratorium Techniki Wysokich Napięć (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej)

2) „5 rzeczy, które możesz zgnieść PRASĄ HYDRAULICZNĄ!” - w Laboratorium Badawczym Materiałów i Konstrukcji Budowlanych (Wydział Inżynierii Lądowej)

3) „-37°C. EXTREMALNA KOMORA NISKICH TEMPERATUR!” w Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych PK
(Wydział Mechaniczny).