Trwa konkurs na logo tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 6500 zł. Projekty można zgłaszać do 28 lutego.

W konkursie mogą wziąć udział: studenci, doktoranci, absolwenci (którzy w dniu ogłoszenia wyników konkursu nie ukończyli 35 lat) oraz pracownicy uczelni i instytucji współorganizujących Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie w 2018 r.

Projekty konkursowe należy składać w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do dnia 28 lutego 2018 r. do godziny 15.00. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie jego wyników nastąpi 8 marca br.

Patronem 18. Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie (17-19 maja br.) jest wybitny polski psychiatra prof. Antoni Kępiński, którego 100. rocznica urodzin przypada w tym roku. W tej edycji Festiwalu organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę nie tylko na nieograniczone możliwości, ale i na odpowiedzialność człowieka, który zmienia świat dzięki nauce, innowacjom oraz nowym technologiom. Hasło przewodnie Festiwalu to „Moc rozumu”.

Festiwal Nauki w Krakowie popularyzuje naukę od 2000 r., zawsze w maju. Współorganizatorami Festiwalu są krakowskie uczelnie oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk, także przy współudziale instytucji kultury. Od 2017 roku przez Radę Programową została przyjęta nowa nazwa - Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie.

Do pobrania:

Regulamin konkursu na opracowanie logo Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

Karta zgłoszeniowa

Na zdjęciu, Festiwal Nauki i Sztuki na krakowskim Rynku / fot. Jan Zych.