DSC09036

Po raz 65. odbyły się Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie i Snowboardzie, po raz drugi - zawody drużynowe Związku Uczelni InnoTechKrak. Rozgrywki zorganizowano na Kasprowym Wierchu, w dniach 22-23 marca.

Pierwszego dnia odbyły się zawody w slalomie. Najpierw wystartowali snowbordziści, potem narciarze podzieleni na kategorie: studentki, studenci, pracowniczki, pracownicy, absolwentki, absolwenci. Następnego dnia, w tych samych kategoriach, rozegrano zawody w slalomie gigancie.

DSC08258 DSC08437 DSC08948

DSC09289

Oddzielną grupę stanowili przedstawiciele trzech uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Rolniczego, którzy w 4-osobowych grupach wzięli udział w zorganizowanych po raz drugi drużynowych zawodach Związku Uczelni InnoTechKrak.

Na trasy narciarskie i snowboardowe wyruszyło w tym roku 122 zawodników: 24 osoby rywalizowały w snowboardzie, 86 - w narciarstwie alpejskim, 12 - w zawodach InnoTechKrak. O rezultacie decydował najkrótszy, łączny czas dwóch przejazdów każdego z zawodników.

Miłą niespodziankę uczestnikom tegorocznych Mistrzostw sprawili rektorzy uczelni zrzeszonych w InnoTechKrak: prof. Jan Kazior, prof. Włodzimierz Sady i prof. Tadeusz Słomka, którzy zjawili się na podsumowaniu zawodów i wręczyli zwycięzcom nagrody.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

slalom snowboard:DSC08919
• studentki - Dominika Malczyk
• studenci - Piotr Szwarc

slalom narciarstwo alpejskie:
• pracowniczki gr. I - Marta Tomczyk, gr. II - Dorota Kram
• pracownicy gr. I - Krzysztof Włodarczyk, gr. II - Leszek Wojnar, gr. III - Andrzej Łobodziński
• absolwentki i goście - Anna Petelenz
• absolwenci - Paweł Wisz
• studentki - Martyna Sikora
• studenci - Krzysztof Zięba

slalom gigant snowboard:
• studentki - Dominika Malczyk
• studenci - Piotr Szwarc

slalom gigant narciarstwo alpejskie:
• pracowniczki gr. I - Marta Tomczyk
• pracowniczki gr. II - Anna Masłyk
• pracownicy gr. I - Piotr Celewicz
• pracownicy gr. II - Leszek Wojnar
• pracownicy gr. III - Andrzej Łobodziński
• absolwenci i goście - Paweł Wisz
• studentki - Paula Tylek
• studenci - Tomasz Kępa

W zawodach InnoTechKrak na pierwszym miejscu uplasowała się Akademia Górniczo-Hutnicza, przed Politechniką Krakowską i Uniwersytetem Rolniczym.

Szczegółowe wyniki do pobrania

Na zdjęciach, 65. Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowbordzie, Zakopane 22-24 marca 2018 r. / fot. Gierat Art Studio