10 kwietnia br. przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska. Ich celem jest przybliżenie nowych zasad dotyczących przygotowywania wniosków o dofinansowanie z programu Instrument dla MŚP.

 

Logo CTT PKInstrument dla sektora MŚP (SME Instrument) funkcjonuje w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020. Wsparcie dedykowane jest firmom chcącym wprowadzić na rynek nową technolog, produkt lub usługę, a przy tym wykazującym wysoki potencjał do wzrostu. W pierwszej, sześciomiesięcznej fazie Instrumentu, przedsiębiorcy poszukujący wsparcia na opracowanie studium wykonalności bądź dopracowanie rozwijanego rozwiązania mogą otrzymać dotację w wysokości do 50 tys. euro. Konkurs organizowany jest w trybie otwartym. Najbliższy termin składania wniosków do Komisji Europejskiej mija 3 maja 2018 r. 

 

Warsztaty pt. „Horyzont 2020 Instrument dla MŚP - Jak przygotować dobry wniosek projektowy. Nowe zasady!” odbędą się 10 kwietnia br. w siedzibie Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska przy ul. Warszawskiej 24 (budynek „Areszt”, sala „Spacerniak”). Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać elektronicznie za pomocą strony: www.transfer.edu.pl lub przez dostarczenie do organizatora formularza dostępnego pod wskazanym wyżej adresem. Liczba miejsc jest ograniczona.