Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – wyniki etapu okręgowego

Dziś na Politechnice Krakowskiej wręczono nagrody zwycięzcom eliminacji okręgowych XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Finał centralny odbędzie się w Zielonej Górze, w dniach 12-14 kwietnia br.

W Olimpiadzie mogą brać udział uczniowie liceów i techników. Rywalizacja podzielona jest na trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny. Eliminacje okręgowe zostały przeprowadzone 3 marca 2018 r. w 12 okręgach.

DSC 7189 male

Do finału Olimpiady przechodzą osoby, które w zawodach okręgowych zajęły miejsca od 1 do 3 oraz uczestnicy zakwalifikowani przez Centralne Jury Zawodów na podstawie punktów uzyskanych w zmaganiach okręgowych (według ogólnopolskiego zestawienia wyników).

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań budownictwem, lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych, zapoznanie z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa oraz stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, który współpracuje z innymi szkołami wyższymi, a także instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz budownictwa. Politechnika Krakowska od ponad 20 lat patronuje okręgowemu etapowi zmagań młodych budowlańców. Komitetowi Okręgowemu OWiUB z siedzibą w Krakowie przewodniczy dr inż. Marcin Radoń z Wydziału Inżynierii Lądowej PK.

Laureaci etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych:

1. Artur Piegza (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
2. Karol Wojcieszak (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
3. Jacek Trela (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
4. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
5. Kamil Orkisz (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie)
6. Tomasz Milczarek (Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu)
7. Piotr Pudełko (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku)
8. Tomasz Majkrzak (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
9. Michał Bieniek (Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu)
10. Mateusz Frączek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
11. Andrzej Dutkiewicz (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie).

Pełna lista klasyfikacyjna uczestników zawodów II stopnia XXXI OWiUB znajduje się na stronie internetowej: www.olimpiadabudowlana.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w fotogalerii.

Na fotografii: uczestnicy uroczystości wręczenia nagród laureatom XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z okręgu krakowskiego, Sala Senacka Politechniki Krakowskiej, 5 kwietnia br. / fot. Jan Zych.