W dniach od 12 do 14 kwietnia br. na Politechnice Krakowskiej odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Budowlana Studentów i Doktorantów „Euroinżynier”, której organizatorem jest Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych „Conkret” PK.

Euroinynier baner

Zgodnie z tradycją, konferencja poświęcona była tematyce nowoczesnego projektowania i realizacji konstrukcji budowlanych, obejmującej konstrukcje żelbetowe, metalowe, drewniane, murowane i sprężone (w zakresie ich projektowania, konstruowania, wzmacniania i rewitalizacji), a także zagadnieniom wykonawczym, geotechnicznym i materiałowym.

Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji konferencji „Euroinżynier” byli prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski i dr inż. Rafał Sieńko. Swoje referaty zaprezentowali studenci i doktoranci z 13. uczelni z całego kraju.

Dla wolnych słuchaczy uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na stronie internetowej www.euroinzynier.edu.pl

Patronat nad konferencją objęli rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior oraz dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PK dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK.