Politechnika Krakowska nagrodziła dodatkowymi punktami w rekrutacji na studia prawie czterdziestu tegorocznych maturzystów w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „O Złoty Indeks PK”. 13 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów Złotego Indeksu.

indeks 2018

Konkurs odbywa się w dwóch dyscyplinach - matematyce i chemii. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na przedmioty ścisłe, przygotowujące do podjęcia studiów technicznych. Do I etapu Konkursu zarejestrowało się 309 osób: 264 z matematyki oraz 45 z chemii. To o 164 osoby więcej niż w ubiegłym roku.

W drugim etapie rywalizacji O Złoty Indeks PK w dyscyplinie matematyka uczelnia przyznała po 100 punktów 11 najlepszym oraz 18 nagród II stopnia (po 50 punktów). W dyscyplinie chemia najlepszym maturzystom przyznano 9 nagród po 100 punktów. Zwycięzcy będą mogli wykorzystać zdobyte punkty w postępowaniu rekrutacyjnym w roku akademickim, w którym będą ubiegać się o przyjęcie na studia, na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym). Laureatom konkursu certyfikaty wręczył prorektor ds. studenckich prof. dr hab. inż. Marek Stanuszek.

Oto lista laureatów:

nagrody I stopnia w dyscyplinie matematyka:

• Olga Adamczyk (LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu)
  • Kamil Roman (LO im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach)
  • Olaf Puchalski (II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach)
  • Patryk Wojtyszek (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu)
  • Hubert Szczęch (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu)
  • Dawid Petelicki (II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach)
  • Helena Paplińska (V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie)
  • Grzegorz Szydło (VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
  • Paweł Szydło (VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie)
  • Radosław Kopeć (Zespół Szkół Łączności Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Krakowie)