Zbliża się 56. Ekstraligowy Rajd Politechniki Krakowskiej. Organizatorzy proponują dziesięć tras: dwie trzydniowe, dwie dwudniowe i sześć jednodniowych. Rajd odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 3 maja.
 
Górskie wędrowanie stanowi tylko część atrakcji. Wśród wydarzeń towarzyszących są, m.in.: „Rowerem na rajd”„Autostopem na rajd” i nowość – „Z buta na rajd”Bazą rajdu będą Gołkowice Górne – Centrum Wypoczynku „JordaNova”. Szczegółowy program prezentuje Samorząd Studencki PK na stronie internetowej rajdu
logo
 
Rajd Politechniki Krakowskiej jest najstarszą w Polsce imprezą turystyczną, w klasie rajdów górskich. Pierwszy odbył się w Dolinkach Podkrakowskich w kwietniu 1962 r. Pomysłodawcą Rajdu był student PK, ówczesny wiceprzewodniczący Rady Uczelnianej ZSP i przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki - Kazimierz Flaga, który 40 lat później został rektorem Politechniki (kadencje: 1996-1999 i 1999-2002).
 
Rajdy w swojej historii zasięgiem objęły całe południe Polski w paśmie Karpat, od Bramy Morawskiej po granicę z Ukrainą. Studenci przemierzali Beskidy (Śląski, Żywiecki, Wysoki, Makowski, Wyspowy, Sądecki i Niski), Pieniny, Gorce oraz Bieszczady. Od trzeciego rajdu utarł się zwyczaj nadawania każdemu kolejnemu indywidualnej nazwy. Zaczęło się od rajdu „Ekskluzywnego”. Rok później rajd był „Elegancki”; był też „Entuzjastyczny”, „Elitarny”, „Estetyczny” itd. Na początku nie zakładano używania nazw zaczynających się wyłącznie od litery E. Po kilku latach stało się to jednak tradycją. 
 
Więcej o 56. Rajdzie Politechniki Krakowskiej na https://www.facebook.com/events/1817338534992174/