zaproszenie 25 04 tetmajera
25 kwietnia br. o godz. 18:00 w pawilonie CORT przy ul. Powiśle 11 odbędzie się wernisaż wystawy projektów semestralnych studentów III roku architektury krajobrazu Politechniki Krakowskiej pt. „Park publiczny przy ul. Tetmajera w Bronowicach”. 
 
 
Wiosną ubiegłego roku studenci architektury krajobrazu PK przeprowadzili w krakowskich Bronowicach badania społeczne dotyczące możliwości utworzenia parku leśnego w pobliżu stawu przy ul. Tetmajera. Byli też gośćmi Szkoły Podstawowej nr 50, gdzie zrealizowali warsztaty. W trakcie semestru zimowego studenci opracowali projekty zagospodarowania tego miejsca. Efekty pracy można będzie zobaczyć w pawilonie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle. 
 
 
Podjęcie przez studentów w swoich projektach tematu parku publicznego w Bronowicach było możliwe dzięki porozumieniu zawartemu w 2015 r. przez Politechnikę Krakowską i Zarząd Zieleni Miejskiej. Jego głównym celem jest współpraca w ramach działań służących poprawie stanu zieleni 
w mieście, a także przy realizacji studenckich prac semestralnych i dyplomowych, poświęconych tematom wskazanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Projekty parku w Bronowicach powstały właśnie dzięki wytycznym ZZM. 
 
 
W trakcie wernisażu, 25 kwietnia, najlepsze projekty zostaną nagrodzone zaproszeniami na praktyki w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Wystawa jest jednym z wydarzeń w ramach cyklu Światowego Miesiąca Architektury Krajobrazu, który jest obchodzony w kwietniu.