PLAKAT TB
Biblioteka Politechniki Krakowskiej po raz kolejny włączy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się w dniach od 14 do 19 maja br. W programie wydarzenia m.in. akcje zbierania książek dla dzieci, bookcrossing, szkolenia, piknik oraz konkursy. Hasłem tegorocznej edycji jest „(Do)wolność Czytania”. 
 
W ramach Tygodnia Biblioteki PK zostaną zorganizowane warsztaty pisania pracy dyplomowej dla studentów, a także szkolenia dla pracowników uczelni. Do uczestnictwa wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez stronę internetową Biblioteki Politechniki Krakowskiej. Organizatorzy zapraszają również na wystawę pt. „Jak zmienił się Kraków. Królewskie miasto w obiektywie i na kartach ksiąg z końca XIX wieku”. Ekspozycja, którą będzie można obejrzeć w Czytelni Głównej, została zainspirowana kolekcją Cracoviana w zbiorach Biblioteki PK. 
 
Jednym z wydarzeń związanych z Tygodniem Biblioteki PK jest zbiórka książek dla dzieci i ich opiekunów, przebywających na oddziałach dziecięcych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Akcja „Podaruj książkę” rozpoczęła się 23 kwietnia, a punkty oddawania książek zostały zlokalizowane w domach studenckich przy ul. Skarżyńskiego 7, w oddziale Biblioteki PK na kampusie Wydziału Mechanicznego oraz w budynku uczelni przy ul. Podchorążych 1. Książki można będzie przynieść także w czasie pikniku, który odbędzie się 15 maja o godz. 10.00 przy ul. Warszawskiej 24. Poza dobrą zabawą i licznymi konkursami, odbędzie się bookcrossing – wymiana prywatnych książek na inne, dostępne na specjalnym stoisku. 
 
Tradycyjnie, z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, opłaty za przetrzymanie książek wypożyczonych z Biblioteki PK zostaną obniżone o 50%. 
 
Szczegółowy program Tygodnia Biblioteki PK pod internetowym adresem: https://www.biblos.pk.edu.pl/tydzien-bibliotek-2018/program-4