W środę 23 maja, Politechnika Krakowska po raz kolejny włączy się w akcję „Pola Nadziei”. Na wszystkich kampusach uczelni odbędzie się kwesta na rzecz osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
 
polanadziei PLAKAT2018 1920x1080 750x310
 
W ubiegłym roku społeczność akademicka Politechniki Krakowskiej zebrała ponad 6 tys. złotych, najwięcej na Wydziale Mechanicznym - 1 365,30 zł i Wydziale Inżynierii Środowiska - 1 356,69 zł. 
 
Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych.
 
Akcję „Pola Nadziei”, w którą włącza się Politechnika Krakowska, organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Towarzystwo obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 r. został wybudowany dom - Hospicjum św. Łazarza.
 
Więcej informacji o kampanii pod adresem: www.polanadziei.pl