W sobotę 26 maja o godz. 9.00 Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej organizuje dla swoich studentów grę miejską pn. „W 100 minut - krakowskimi śladami niepodległości”. 
 
mck logo
Tematyka gry nawiązuje do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zabawa będzie okazją do przybliżenia studentom z zagranicy historii naszego kraju. Uczestników czeka spacer ulicami Krakowa, w poszukiwaniu pamiątkowych tablic, pomników i nazw ulic związanych z odzyskaniem niepodległości. 
 
Rywalizacja rozpocznie się w Parku Strzeleckim przy ul. Lubicz 16. Gra polega na pokonaniu wyznaczonej trasy i rozwiązaniu wszystkich zadań przygotowanych dla uczestników. Zawodnicy podzieleni na maksymalnie 4-osobowe zespoły będą musieli wykazać się kreatywnością, dociekliwością, poczuciem humoru, a także talentem wokalnym. 
 
Inicjatorkami gry są lektorki Międzynarodowego Centrum Kształcenia PK: Kinga Górecka-Rokita, Monika Szymaniak i Beata Zaręba.
 
Międzynarodowe Centrum Kształcenia PK jest jedną z pięciu jednostek w kraju, zajmujących się prowadzeniem kursów przygotowujących cudzoziemców, którzy chcą podjąć studia w Polsce. To jedyna tego typu jednostka w Krakowie, która posiada uprawnienia do kierowania swoich absolwentów na bezpłatne studia w polskich uczelniach publicznych. Co roku młodzi ludzie z zagranicy uczestniczą w rocznym kursie nauki języka polskiego i słownictwa specjalistycznego.