Instytut Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej zaprasza w sobotę 2 czerwca br. wszystkie dzieci wraz z opiekunami na przejażdżkę symulatorem tramwaju. 
 
symulator fotoW godz. 11.00-14.00 drzwi Instytutu Pojazdów Szynowych (kampus Wydziału Mechanicznego, al. Jana Pawła II 37) będą otwarte dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat. Działający na Politechnice Krakowskiej pierwszy polski symulator tramwaju NGT6 pozwoli odwiedzającym wczuć się w rolę motorniczego i zmierzyć z sytuacjami, które mogą wydarzyć się w czasie jazdy, jak śliskie tory, wtargnięcie pieszego lub samochodu na jezdnię, czy awaria pojazdu. Symulator z PK wiernie odzwierciedla tramwajową kabinę. Od roku 2013 wykorzystywany jest w czasie zajęć dydaktycznych. 
 
Instytut Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego PK organizuje obchody Dnia Dziecka wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym S.A. w Krakowie. W niedzielę, 3 czerwca br. w godzinach 11.00-14.00, na terenie Zajezdni Tramwajowej „Podgórze” zostaną przygotowane liczne atrakcji dla dzieci. 
 
 
 
Profil symulatora na Facebook’u: www.facebook.com/symulatortramwajuNGT6