Logo Diversity kopia15 czerwca br. w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” przy ul. Warszawskiej 24 odbędzie się finał konkursu „Diversity”. Jego częścią będą walki robotów zaprojektowanych i zaprogramowanych przez uczestników. 
 
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół średnich z całej Polski. Aby zakwalifikować się do finału, zawodnicy podzieleni na czteroosobowe zespoły wykonywali zadania z zakresu kodowania. Musieli też tak zaprogramować swoje roboty, by odpowiednio reagowały na konkretne wyzwania. Algorytm powinien m.in. umożliwić rywalizację z innymi robotami - na ringu sumo oraz w konkurencji „Line-Follower”, polegającej na poruszaniu się pojazdu po wyznaczonej linii i pokonaniu toru wyścigowego w jak najkrótszym czasie. 
 
Gala finałowa konkursu „Diversity” rozpocznie się w piątek 15 czerwca o godz. 10.00 w Auli 1/9 budynku „Działownia” na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej. Na godz. 11.15 zaplanowano konkurencję „Line-Follower”, a zmagania robotów w MiniSumo odbędą się o godz. 14.00. Finał zakończy ceremonia wręczenia nagród. 
 
Organizatorem konkursu „Diversity” jest firma Motorola Solutions. Przedsięwzięcie, które w tym roku odbywa się już po raz siedemnasty, ma zachęcić młodych ludzi do wyboru studiów związanych z technologiami informatycznymi. Wydarzenie honorowym patronatem objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior. 
 
Więcej informacji na: diversity.pl