Do 15 lipca br. w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy można oglądać pokonkursową wystawę prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Młodzi architekci przygotowali propozycje na zagospodarowanie terenów miasta Dębicy przy ulicach: Kraszewskiego, Ogrodowej oraz Jana III Sobieskiego. 
 
Spośród 66 prac zgłoszonych przez studentów III roku architektury na WA PK, Komisja Konkursowa wyłoniła 15 najlepszych. Za projekty Muzeum Techniki przy ul. Kraszewskiego nagrodzeni zostali: Tomasz Obara (I miejsce), Karolina Wodzisławska (II miejsce) i Anna Sordyl (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali Piotr Dziewierz i Ewelina Sławek. Najlepsze koncepcje Domu Miejskiego przy ul. Ogrodowej w Dębicy zaprezentowali: Michał Kołodziej (I miejsce), Iwona Wszołek (II miejsce) i Katarzyna Mierzwińska (III miejsce). Wyróżniono również Aleksandra Trojana i Katarzynę Przybyło. Katarzyna Orzechowska zajęła I miejsce za projekt Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Jana III Sobieskiego. Ex æquo na II miejscu znaleźli się Sylwia Wzorek i Weronika Zoła. Wyróżnienia odebrały Karolina Sanak oraz Weronika Walczak. 
 
Uroczyste  podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Dębicy odbyło się 14 czerwca br. w Galerii Sztuki MOK. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Urząd Miejski w Dębicy oraz Politechnikę Krakowską.
 
Przestrzeń, którą zajmowali się studenci Politechniki Krakowskiej, wymaga zarówno rewitalizacji, jak i szeroko pojętej adaptacji do współczesnych potrzeb. Studenckie pomysły posłużą do szerokiej dyskusji na temat zmiany zagospodarowania rejonu ulic: Kraszewskiego, Ogrodowej i Jana III Sobieskiego w Dębicy, by w przyszłości stał się miejscem spotkań sztuki i publiczności, organizacji oficjalnych uroczystości, ale także codziennego odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców.