promocje czerwiec

DOKTORZY HABILITOWANI

Wydział Architektury

1. Dr hab. inż. arch. Krzysztof Bizio
Osiągnięcie naukowe: Od kamienicy czynszowej do spółdzielczego osiedla mieszkaniowego. Ewolucja idei w szczecińskiej wielorodzinnej architekturze mieszkaniowej od połowy XIX w. do II wojny światowej

2. Dr hab. inż. arch. Przemysław Markiewicz
Osiągnięcie naukowe: Zintegrowane Projektowanie Energetyczne jednorodzinnych, energooszczędnych budynków mieszkalnych

3. Dr hab. inż. arch. Mariusz Twardowski
Osiągnięcie naukowe: Wieże mieszkalne

Wydział Inżynierii Lądowej

1. Dr hab. inż. Jan Stanisław Jaśkowiec
Osiągnięcie naukowe: Nieciągłe pola w numerycznej analizie wybranych problemów mechaniki ciał stałych

2. Dr hab. inż. Mariusz Zych
Osiągnięcie naukowe: Zarysowanie ścian zbiorników żelbetowych. Teoria i projektowanie

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

1. Dr hab. inż. Przemysław Jodłowski
Osiągnięcie naukowe: Projektowanie konwertera katalitycznego do usuwania zanieczyszczeń z silników zasilanych biogazem: od centrum aktywnego do wypełnienia strukturalnego reaktora

Wydział Mechaniczny

1. Dr hab. inż. Sławomir Błasiak
Osiągnięcie naukowe: Wpływ termosprężystości na parametry pracy bezstykowych uszczelnień czołowych

2. Dr hab. inż. Tatiana Katarzyna Karkoszka
Osiągnięcie naukowe: Wykorzystanie analizy ryzyka i sterowania operacyjnego w zintegrowanym, systemowym zarządzaniu procesami organizacji

3. Dr hab. inż. Piotr Ryszard Nowakowski
Osiągnięcie naukowe: Identyfikacja I analiza czynników wpływających na poprawę efektywności łańcucha logistyki zwrotnej zużytego sprzętu elektrycznego I elektronicznego (ZSEE)

4. Dr hab. inż. Zbigniew Ryszard Stępień
Osiągnięcie naukowe: Opracowanie systemu pasywno-aktywnej regeneracji filtrów cząstek stałych do silników z zapłonem samoczynnym

5. Dr hab. inż. Marcin Wiesław Trojan
Osiągnięcie naukowe: Modelowanie matematyczne kotłów parowych ze szczególnym uwzględnieniem przegrzewaczy pary

DOKTORZY

Wydział Architektury

1. Dr inż. arch. Witold Zbigniew Burkiewicz
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Aleksander Böhm
Tytuł rozprawy doktorskiej: „Analiza trzech wybranych realizacji Antonio Gaudiego mieszczących się na obszarze barcelońskiej dzielnicy Ensanche, zrealizowanych w ramach założeń planu Cerdá z roku 1859 ze specjalnym uwzględnieniem walorów krajobrazu miejskiego”

2. Dr inż. arch. Marceli Łasocha
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Aleksander Böhm
Tytuł rozprawy doktorskiej: „Urbanizacja Krakowa w latach 1900 – 2014 ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ekonomicznych”

3. Dr inż. arch. Joanna Malczewska
Promotor: dr hab. inż. arch. Dominika Kuśnierz-Krupa, prof. PK
Tytuł rozprawy doktorskiej: „Miasta w dolnym biegu Wisłoki w województwie sandomierskim o średniowiecznym pochodzeniu do połowy XVII w.”

4. Dr inż. arch. Joanna Krystyna Szwed
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Aleksander Böhm
Tytuł rozprawy doktorskiej: „Oświetlenie i iluminacja krajobrazu miejskiego jako przedmiot działań artystycznych w kontekście uwarunkowań planistycznych (na przykładzie wybranych miast na początku XXI wieku)”

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej