Drukuj
 
 
 
Projekt mobilnego pokoju hotelowego autorstwa Daniela Czyszczonia i Michała Witalisa - absolwentów kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej - zwyciężył w międzynarodowym konkursie Radical Innovation, w kategorii Student Winner 2018. 
RESW czasie studiów na Wydziale Mechanicznym PK, Daniel Czyszczoń i Michał Witalis opracowali i zgłosili do konkursu koncepcję mobilnego rozszerzenia pokoju hotelowego RES (Room Extension Solution), działającą w oparciu o pojazd autonomiczny. Rozwiązanie koncentruje się na optymalizacji czasu podróży, a także zapewnieniu podróżnym komfortu i bezpieczeństwa. W założeniu, po opuszczeniu samolotu, pasażerowie zostaną powitani w hali przylotów z szybką odprawą na RES. Wewnątrz mobilnego pokoju hotelowego znajdzie się pełnowymiarowe łóżko, obszerna przestrzeń na bagaż z szafkami i małą szafą oraz w pełni funkcjonalna łazienka. 
 
Konkurs Radical Innovation jest adresowany do projektantów, hotelarzy i studentów. Nadesłane projekty ocenia jury ekspertów - przedstawicieli branży hotelarskiej oraz designerów. W zwycięskich pracach brana jest pod uwagę nie tylko kreatywność twórców, ale także potencjalna wykonalność projektów i ich zdolność oddziaływania na przemysł. RES 4
 
Zwycięzcy dwunastej edycji konkursu Radical Innovation zaprezentują swoje koncepcje podczas finałowej gali, która odbędzie się 3 października br. w New Museum w Nowym Jorku. Za swój projekt Daniel Czyszczoń i Michał Witalis otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1500 USD oraz możliwość podjęcia asystentury w programie Masters of Architecture na Uniwersytecie Nevada w Las Vegas. 
 
Strona internetowa konkursu Radical Innovation: radicalinnovationaward.com
 
 
Przeczytaj również:
Absolwenci PK w finale konkursu Young Design 2018
Student PK zwycięzcą „Renault. Passion For Design & Innovation”
 
 
 
Powyżej, wizualizacje koncepcji RES / materiały autorów projektu