61 projektów z 24 krajów, w tym pomysły architektów krajobrazu z Politechniki Krakowskiej, zostanie zaprezentowanych podczas IFLA Europe Exhibition 2018 Landscape Architecture as a Common Ground. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 7 września br. w Londynie.

IFLAEuExhibition 900x300px

Celem wystawy jest ukazanie znaczenia zawodu architekta krajobrazu w kształtowaniu wspólnej przestrzeni. Prezentowane projekty pozwolą m.in. ponownie odkryć i zrozumieć ideę zielonych połączeń oraz rekonstrukcji struktur wodnych, a także korytarzy pieszych i rowerowych. Ekspozycja będzie miała charakter ruchomy. Organizatorzy planują dotrzeć z projektami do wszystkich krajów zrzeszonych w International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA). Wystawa zostanie również udostępniona na stronie internetowej: iflaeurope.eu

Przedsięwzięcie organizują wspólnie Instytut Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Wydział Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz 24 stowarzyszenia zawodowe zrzeszone w IFLA.

Kuratorem i koordynatorem wystawy jest sekretarz generalny IFLA Europe dr inż. arch. Urszula Forczek-Brataniec z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W pracach komitetu organizacyjnego uczestniczą dr inż. arch. Miłosz Zieliński (WA PK), a także inż. arch. krajobrazu Aleksandra Chmiel i inż. arch. krajobrazu Marcelina Smolarczyk – studentki Politechniki.

(bk)