Od 13 do 14 września br. Instytut Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej wraz z Komisją Motoryzacji Krakowskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk organizują cykliczną międzynarodową konferencję motoryzacyjną pn. „Konmot 2018”.

konmot 2016
Miejscem konferencji będzie kampus Wydziału Mechanicznego przy al. Jana Pawła II 37. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior

Rosnące wymagania eksploatacyjne, a także ekologiczne są wyzwaniem dla konstruktorów i naukowców zajmujących się rozwojem pojazdów samochodowych, zespołów napędowych oraz eksploatacji. Szczególnie istotne jest znalezienie rozwiązań zmniejszających emisję szkodliwych składników spalin, zużycie paliwa oraz zastosowanie alternatywnych napędów, takich jak napędy hybrydowe i elektryczne. Konferencja „Konmot” służy prezentacji osiągnięć oraz wymianie doświadczeń w tym zakresie. Uczestnicy przedstawią swoje referaty w trzech sekcjach specjalistycznych: badania pojazdów, silniki spalinowe i ekologia, eksploatacja i bezpieczeństwo pojazdów.

Konferencji towarzyszyć będzie prezentacja ekologicznych pojazdów miejskich, skonstruowanych przez studentów Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni w ramach prac inżynierskich i magisterskich. Nowa seria studenckich projektów to przechyłowe skutery i rowery, które – dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań – stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych pojazdów tego typu. Wystawę pojazdów będzie można oglądać przed budynkiem obrad.

Pierwsza konferencja „Konmot” odbyła się w 1976 r. Każda edycja gromadzi wielu przedstawicieli krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, badawczych oraz przemysłowych związanych z branżą motoryzacyjną.

Strona internetowa konferencji: www.konmot.pk.edu.pl

(bk)