TAK WLE

Jak mądrze segregować odpady i co dzieje się ze śmieciami, których pozbywamy się z naszych domów? Jak wyglądają nowoczesne, ekologiczne autobusy? Jakie rośliny pochłaniają smog? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy Wielkiej Lekcji Ekologii, która odbędzie się 8 października br. w Tauron Arenie Kraków. Partnerem wydarzenia i organizatorem panelu edukacyjnego jest Politechnika Krakowska.

Głównym celem WLE jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne. Organizatorom w szczególności zależy na pokazaniu tych działań dzieciom i młodzieży.

Podczas Wielkiej Lekcji Ekologii zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania wpływające na poprawę życia w mieście, przede wszystkim te związane z poprawą jakości powietrza i nowatorskim system gospodarki odpadami.

Lekcja ekologii w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się w poniedziałek 8 października br. o godz. 9.30 i potrwa do godz. 17.00. Panel edukacyjny przygotowany przez Wydział Inżynierii Środowiska PK odbędzie się o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej Zachodniej na poziomie B.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcjach i dyskusjach prowadzonych przez specjalistów z Politechniki Krakowskiej, a także Urzędu Miasta Krakowa, Ogrodu Botanicznego UJ, Zarządu Zieleni Miejskiej oraz firm Urbanika Farms i Technitel Polska S.A.

Panel rozpocznie się od wykładu pt. „Ograniczenie wtórnego pylenia – doświadczenia praktyczne z prowadzenia działań w zakresie czyszczenia i mycia ulic w Krakowie”, który wygłosi dr hab. inż. Agnieszka Generowicz, prof. PK (WIŚ PK). O zanieczyszczeniach świetlnych opowie dr hab. Tomasz Ściężor (WIŚ PK), a o smogu dr inż. Anna Czaplicka (WIŚ PK).

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i jego program są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl oraz www.facebook.com/TAURONArenaKrakow

(bk)