POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

ogłasza konkurs na stanowisko

lektora

w Międzynarodowym Centrum Kształcenia

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które pragną podjąć pracę dydaktyczną, spełniają warunki Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz spełniają warunki §91 Statutu Politechniki Krakowskiej z 16.12.2011 roku, z późniejszymi zmianami.

1. Zakres wykonywanych zadań:

• prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego, w ramach kursów przygotowujących cudzoziemców do studiów wyższych oraz lektoratów języka polskiego dla cudzoziemców studiujących na wydziałach PK, a także innych kursów językowych, ogólnych i specjalistycznych;
  • opieka nad laboratoriami językowymi;
  • opieka nad wybranym kołem zainteresowań;
  • prace organizacyjne.

2. Na stanowisku lektora może być zatrudniona osoba, która spełnia następujące wymagania:

• posiada co najmniej tytuł zawodowy magistra filologii lub tytuł równorzędny;
  • odbyła szkolenie pedagogiczne; w wyjątkowych przypadkach szkolenie może zostać uzupełnione w pierwszym roku zatrudnienia.

3. Dodatkowe wymagania:

• wskazanie Politechniki Krakowskiej jako podstawowego miejsca pracy;
  • dyspozycyjność,
  • doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego – co najmniej pięcioletnie, na różnych poziomach zaawansowania;
  • doświadczenie w nauczaniu słownictw specjalistycznych;
  • umiejętność tworzenia autorskich programów dydaktycznych;
  • znajomość platform e-learningowych i nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, np. tablic interaktywnych;
  • aktywność w poszerzaniu wiedzy.

4. Wymagane dokumenty:

• podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora;
  • szczegółowe CV;
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych;
  • wykaz dorobku zawodowego.

Wymagane dokumenty (w dwóch egzemplarzach) należy złożyć w sekretariacie Międzynarodowego Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej, ul. Skarzyńskiego 1 w Krakowie w terminie do 28 listopada 2018 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 29.11.2018 r.

Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która zostanie zatrudniona w MCK PK na stanowisku lektora, na czas określony tj. do 4 października 2019 r. Zatrudnienie może nastąpić od 6 grudnia 2018 r., po podjęciu decyzji przez JM Rektora PK.

Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadamiania o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranych kandydatów.

Dokumenty będzie można odbierać po 30.11.2018 r. Dokumenty nieodebrane do 10.12.2018 zostaną komisyjnie zniszczone.