Politechnika Krakowska wspólnie z Biurem Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy oraz Politechniką Warszawską organizuje warsztaty dotyczące realizacji tzw. uczelnianych planów mobilności – pakietu działań i rozwiązań mających na celu zachęcenie pracowników i studentów do częstszego korzystania ze środków komunikacji zbiorowej oraz aktywnych form mobilności. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada br. w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75.

logo final umob

Warsztaty realizowane są w ramach projektu Unii Europejskiej pn. U-MOB LIFE (Europejska Sieć Uniwersytetów dla Zrównoważonej Mobilności), którego celem jest ułatwianie wymiany informacji i transferu wiedzy o najlepszych praktykach europejskich uczelni w zakresie zrównoważonej mobilności. Program rozpoczął się w lipcu 2016 r., a jego zakończenie przewidziano na czerwiec 2021 r. W przedsięwzięciu uczestniczą cztery uczelnie posiadające duże doświadczenie w zakresie wdrażania działań na rzecz zrównoważonej mobilności: Universitat Autònoma de Barcelona (Hiszpania), Erasmus Universiteit Rotterdam (Holandia), Università degli Studi di Bergamo (Włochy) oraz Politechnika Krakowska

Warsztaty w Warszawie będą składały się z dwóch części. Podczas pierwszej uczestnicy zapoznają się z problematyką planowania zrównoważonej mobilności uczelnianej, a w drugiej opracują koncepcję planu mobilności dla wybranego kampusu uniwersyteckiego. Liczba miejsc jest ograniczona – o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, które należy przesyłać do mgr inż. Urszuli Dudy-Wiertel, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy program warsztatów znajduje się tutaj.

Więcej informacji o projekcie U-MOB LIFE na stronie internetowej: u-mob.eu/pl/

(bk)