smokiW sobotę 17 listopada br. na Politechnice Krakowskiej odbędą się finały e-sportowych zmagań Turnieju PK 2018, w konkurencjach „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive” oraz „Hearthstone”. Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło E-Sportowe z Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki
 
Stanowiska graczy będą zlokalizowane w budynku uczelni przy ul. Podchorążych 1. Miejsca dla widowni przygotowane zostaną w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” (sala s. 1/15) na kampusie głównym Politechniki przy ul. Warszawskiej 24. 
 
Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 17.00. W ramach „Ligi Legend” zmierzą się politechniczne drużyny „Jakże Dynamiczni” i „Pryncypałki”. O zwycięstwo w finale konkurencji „Counter-Strike: Global Offensive” zagrają „Smoki Team A” oraz „KOLEDZY”. Drużyny spotkały się już na etapie fazy grupowej - wtedy mecz wygrali „KOLEDZY”. 
 
W finale konkurencji „Hearthstone” odbędzie się indywidualny pojedynek pomiędzy Bartoszem Kieliszkiem a obecnym Akademickim Mistrzem Polski Arturem Domasikiem.
 
Relacja z sobotnich zmagań e-sportowych będzie dostępna na kanale: https://www.twitch.tv/SmokiPK
 
 
(bk)