sosW tym roku Politechnika Krakowska po raz drugi włącza się w Akcję SOS - Uczelnie Schroniskom, której celem jest zbiórka karmy, legowisk, lekarstw, a także datków pieniężnych na potrzeby schronisk dla bezdomnych zwierząt w województwie małopolskim. Akcja potrwa od 19 listopada do 16 grudnia br.

W tym roku organizatorem przedsięwzięcia na Politechnice jest Niezależne Zrzeszenie Studentów PK. Do 16 grudnia karmę i inne potrzebne rzeczy będzie można przynosić do specjalnych pojemników, wystawionych w budynkach uczelni przy ul. Warszawskiej 24 i al. Jana Pawła II 37 oraz w domach studenckich przy ul. Skarżyńskiego. Akcję patronatem honorowym objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior

Podczas tegorocznej, dwunastej już edycji Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom zbiórka karmy, lekarstw, legowisk i zabawek prowadzona jest dla krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Przytuliska w Harbutowicach oraz Schroniska „Psie Pole” w Racławicach. Pieniądze zgromadzone w czasie kwesty posłużą do zakupu materiałów wskazanych przez pracowników schronisk oraz opłacenia usług weterynaryjnych.

Przewodnicząca NZS PK, Patrycja Płaneta opowiada w Radiu „Nowinki” o Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom

Rok temu, przez cztery tygodnie trwania akcji zebrano łącznie: 2516 kg karmy dla zwierząt oraz 18 540 zł.

(bk)