42. Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki (Bieg Kościuszkowski) znalazł się w finale konkursu Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej o Nagrody „ProJuvenes”. Inicjatywa z PK walczy teraz o głosy internautów.

Kapituła Konkursowa wybrała najlepsze zgłoszenia z całej Polski. Bieg Kościuszkowski Politechniki Krakowskiej znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii Sport Studencki.

Teraz wszystkie zakwalifikowane studenckie projekty walczą o głosy internautów w dziewięciu kategoriach. Do 21 listopada do godziny 21.00 można oddawać swoje głosy. Link do głosowania znajduje się pod adresem: http://projuvenes.psrp.org.pl/glosowanie-internautow/

Bieg Kościuszkowski odbywa się w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi na Rynku Głównym w Krakowie (24 marca 1794 r.). Bieg, dzięki swojej wieloletniej tradycji, wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń na PK. Jest to też jedno z największych wydarzeń sportowych dla wszystkich krakowskich uczelni.

Zobacz relację z 42. Biegu Kościuszkowskiego

Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki organizują: Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

Nagrody „ProJuvenes” to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.

(bk)