29 listopada br. Politechnika Krakowska będzie gospodarzem Dnia Młodego Inżyniera, który organizowany jest wspólnie z miesięcznikiem „Builder”, w ramach programu edukacyjnego pn. „Builder for the Young Engineers”. 
 
dmi1 grafika
 
Program jest częścią projektu „Builder for the Future”, skierowanego do młodych architektów i inżynierów budownictwa. Przedsięwzięcie realizowane przez czasopismo „Builder” we współpracy z najważniejszymi organizacjami branżowymi, wiodącymi firmami i szkołami wyższymi, ma ułatwiać młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej.
 
Uczestnicy Dnia Młodego Inżyniera na Politechnice Krakowskiej wezmą udział w wykładach podzielonych na dwa bloki tematyczne. Pierwszy będzie poświęcony rozwiązaniom i technologiom w nowoczesnym budownictwie, a podczas drugiego zostaną omówione wyzwania inżynierskie w oparciu o konkretne przykłady zrealizowanych inwestycji. Wykłady poprowadzą wybitni inżynierowie, reprezentujący największe firmy z branży budowlanej.
 
W programie DMI znalazły się także warsztaty, w czasie których studenci wezmą udział w modelowaniu kilku podstawowych elementów konstrukcyjnych: ława i stopa, rama żelbetowa, rama stalowa ścienna żelbetowa, strop, strop na blasze trapezowej.
 
Dodatkowo, Dzień Młodego Inżyniera będzie okazją do wzięcia udziału w konsultacjach branżowych - rozmowach z architektami, inżynierami i doradcami technicznymi z wiodących firm wykonawczych. Spotkania te pozwolą uczestnikom poszerzyć wiedzę na temat materiałów i technologii potrzebnych przy projektowaniu, a także uzyskać specjalnie przygotowane materiały informacyjne. 
 
Wykłady i spotkania w ramach DMI odbędą się w budynku Wydziału Inżynierii Lądowej PK przy ul. Warszawskiej 24 (sala 402 i 406). 
 
 
(bk)