Pracownicy i studenci Politechniki Krakowskiej ponownie włączają się w akcję Szlachetna Paczka. Od 22 listopada do 4 grudnia br. potrwa zbiórka artykułów dla jednej z potrzebujących rodzin. Organizatorem akcji na uczelni jest Biblioteka Politechniki Krakowskiej.

szalchetna bpk- W ubiegłym roku dotarliśmy z pomocą do rodziny pani Agnieszki, której radość i wdzięczność trudno opisać. Dzięki ofiarności pracowników i studentów udało nam się przygotować Szlachetną Paczkę, zgodnie z potrzebami osób dla których nieśliśmy pomoc - mówi mgr Krystyna Wiatr z Biblioteki Politechniki Krakowskiej.

Informacje dotyczące potrzeb rodziny, którą w tym roku wesprze społeczność PK, dostępne są tutaj

Produkty do Szlachetnej Paczki można przynosić do Wypożyczalni Biblioteki PK przy ul. Warszawskiej 24, w terminie: 22 listopada - 4 grudnia, do godz. 19.30. Osoba do kontaktu: Krystyna Wiatr, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 628 29 45.

XVIII edycja Szlachetnej Paczki rozpoczęła się 17 listopada. Jest to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Polega na współpracy darczyńców z wolontariuszami. W poprzednich edycjach akcji wzięło udział łącznie blisko 4 mln osób, a pomoc materialna trafiła do ponad 150 tys. rodzin. 8 i 9 grudnia br. paczki za sprawą wolontariuszy znów trafią do tysięcy potrzebujących rodzin w całej Polsce.

Rozmowa Radia „Nowinki” z mgr Krystyną Wiatr

Szczegóły akcji na Politechnice Krakowskiej znajdują się pod adresem: https://www.facebook.com/events/357367341680408/

(bk)