gala juvenes42. Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki (Bieg Kościuszkowski) został wyróżniony Nagrodą „ProJuvenes”, przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek 23 listopada br. na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyli w niej wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Bieg Kościuszkowski Politechniki Krakowskiej zwyciężył w kategorii Sport Studencki

Głosowanie w konkursie „ProJuvenes” odbywało się dwuetapowo. W pierwszym etapie Kapituła Konkursowa oddała głosy na studenckie projekty: najwyżej ocenione otrzymały 5 punktów, a najniżej - 1 punkt. Do etapu głosowania internetowego w każdej kategorii dopuszczonych zostało maksymalnie 5 najlepiej ocenionych projektów. Na ostateczny wynik złożyły się punkty przyznane przez Kapitułę (mnożone przez 4) oraz głosy oddane przez internautów (mnożone przez 6).

Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki organizowany jest przez Politechnikę Krakowską, uczelniany klub AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK. Odbywa się w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi na Rynku Głównym w Krakowie (24 marca 1794 r.). Bieg, dzięki swojej wieloletniej tradycji, wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń na PK. Jest to też jedno z największych wydarzeń sportowych dla wszystkich krakowskich uczelni.

Konkurs o Nagrody „Pro Juvenes” organizuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, od 2013 r. Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.

(bk)

Na zdjęciu, od lewej: prezes AZS PK Krzysztof Pszczółka i przewodniczący Parlamentu SSPK Michał Kostrzewa / fot. www.facebook.com/samorzad.pk