Mgr inż. Nina Szczepanik-Ścisło z Katedry Ogrzewnictwa, Wentylacji, Klimatyzacji i Chłodnictwa Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej znalazła się w Emerging Leaders Forum – gronie 52 młodych liderów z Europy i Australii, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu The EU-Australia Leadership Forum. Wydarzenie odbyło się w dniach 18-22 listopada br. w Brukseli.

Równolegle do Forum Senior Leaders EU-Australia odbyło się Forum Przyszłych Liderów (Emerging Leaders Forum), skupiające młodych i energicznych naukowców, przedsiębiorców i polityków z obydwu kontynentów. Uczestnicy mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów i zaleceń dotyczących obecnej i przyszłej współpracy, a następnie przekazania ich Forum Senior Leaders EU-Australia. Młodych przedstawicieli państw członkowskich UE i Australii wyłoniono w procesie rekrutacji, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Mgr inż. Nina Szczepanik-Ścisło włączyła się w opracowanie zagadnień związanych z takimi obszarami, jak: środowisko, zmiana klimatu i transformacja energetyki, przemysł 4.0, wyzwania regionalne, cyfryzacja z uwzględnieniem prywatności i ochrony danych, społeczeństwo obywatelskie w relacjach UE-Australia.
Pierwsze spotkanie w ramach projektu The EU-Australia Leadership Forum odbyło się w czerwcu 2017 r. w Sydney.
(bk)
Na zdjęciu, mgr inż. Nina Szczepanik-Ścisło / fot. The EU-Australia Leadership Forum