zbirkaStudenci Politechniki Krakowskiej już od dziś (środa, 5 grudnia) rozdają prezenty dzieciom z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pieniądze na podarki zbierali przez trzy tygodnie w ramach charytatywnej akcji „Studenci dzieciom - Mikołajki 2018”, prowadzonej na PK już po raz 31. W tym roku, dzięki zebraniu ponad 35 tysięcy złotych, studenci obdarują blisko 350 dzieci. 
 
W tegoroczną zbiórkę zaangażowanych było ponad 130 wolontariuszy, którzy kwestowali na wszystkich wydziałach uczelni, w domach studenckich PK, w zaprzyjaźnionych parafiach oraz podczas imprez sportowych i kulturalnych PK. - Udało się nam zebrać 35 124 złotych, dzięki czemu spełnimy wiele dziecięcych marzeń. Tradycją naszej akcji jest, że każde dziecko dostaje taki prezent, o jakim marzy i poprosiło o niego w swoim liście do św. Mikołaja. Na Politechnikę trafiło już ponad 330 listów z małopolskich ośrodków, a wciąż dochodzą nowe. Dzieci najczęściej proszą o gry planszowe, klocki, książki, lalki, samochodziki i piżamki. Wszystkie te prośby zostaną spełnione - mówi studentka PK Katarzyna Olender, która koordynuje 31. akcję mikołajową.
 
W środę 5 grudnia politechniczny Mikołaj jako pierwszych odwiedził podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” przy ul. Spadochroniarzy 1 w Krakowie. W czwartek 6 grudnia studenci Politechniki odwiedzą z prezentami dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej/Ujanowicach koło Limanowej oraz z ul. Rajskiej w Krakowie. W tym roku prezenty dostaną też dzieci z ośrodków w Skawinie i Bochni.
 
Odwiedź stronę akcji na Facebook'u: www.facebook.com/StudenciDzieciom
(ms)
 
 
Na zdjęciu wyżej, wolontariusze akcji „Studenci dzieciom - Mikołajki 2018” / fot. Jan Zych
 
 mikoaje2  mikoaj1

 

 

mikoaj4 

 mikoaj3
Politechniczny Mikołaj w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej [fot. Samorząd Studentów PK] i siedzibie Nokii w Krakowie (wizyta dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego w Skawinie) [fot. Jan Zych]